SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim
Klasy I - III

Warsztaty z MiniLab

  W czwartek 10 czerwca w II e odbyły się warsztaty laboratoryjne z MiniLab. Tworzyliśmy kolorowe roztwory, mikstury zmieniające barwy, a nawet wybuch kolorowego wulkanu. Zobaczcie.

Czytaj więcej »

Dzień Rodziny

  8 czerwca dzieci z klas I-III, uczęszczające do świetlicy szkolnej, pod czujnym okiem p. Haliny Kuryło, przygotowały montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

Czytaj więcej »

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

  2 czerwca klasa II e uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Łukaszem Wierzbickim, autorem lektury „Afryka Kazika”. Spotkanie podsumowaliśmy wspaniałym motto „Zawsze, gdy ruszysz przed siebie, spotka Cię coś ciekawego”. Było miło, ciekawie i zaskakująco. 

Czytaj więcej »

Dzień Dziecka na sportowo

  W tym roku 1 czerwca był dniem niezwykłym, świętowaliśmy bowiem nie tylko Dzień Dziecka, ale również 400-lecie nadania prawa miejskiego naszemu miastu. Z tej okazji dla klas II i III zorganizowane były zawody sportowe. Zerknijcie, bo emocji było bez liku.

Czytaj więcej »

Pasowanie na ucznia

  1 czerwca 2021 r. to wyjątkowa data dla obecnych pierwszaków. W tym dniu milusińscy nie tylko obchodzili Dzień Dziecka, ale również zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ach, co to był za dzień! Zobaczcie sami.

Czytaj więcej »

Konkurs recytatorski "Moje ulubione wiersze"

  24 maja 2021 r. odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I – III "Moje ulubione wiersze" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 35 recytatorów. Zobacz obszerną fotorelację.

Czytaj więcej »

Dzień Pszczoły

  20 maja obchodzimy Dzień Pszczoły. Czy zastanawialiście się jak ważne i pożyteczne dla nas – ludzi są te owady? W tym dniu nasi uczniowie odpowiedzieli na to i inne pytania, wykonali lapbooki i przekopali wszystkie dostępne źródła, by zdobyć jak najwięcej informacji o naszych pracowitych przyjaciołach. Zobaczcie fotorelację.

Czytaj więcej »

Nasz Kubuś

  Pamiętacie naszego kuca Kubusia? Jest on mieszkańcem Mini Zoo przy hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Jakiś czas temu nasza szkoła adoptowała Kubusia. Wznowiliśmy zbiórkę pieniędzy, które co miesiąc przekazujemy na pokarm dla kucyka.

Czytaj więcej »

Mali kolekcjonerzy

  Wielu z was pewnie coś kolekcjonuje. Ktoś zbiera małe samochodziki, ktoś inny ma kolekcję klocków Lego, a jeszcze ktoś inny maskotki. Dziewczynki i chłopcy z klasy I b, na jednej z lekcji, prezentowali swoje zbiory i opowiadali o nich. Stworzyli też klasową kolekcję kamiennych stworków-potworków.

Czytaj więcej »

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?

  Dzień Ziemi ma swój początek w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam 22 kwietnia 1970 roku odbyła się demonstracja, w której głoszono hasło: „Każdy Dzień, to Dzień Ziemi”. A tak świętowali uczniowie klasy II d.

Czytaj więcej »

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Facebook