Podsumowanie Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych

  13 II 2020 r. w I LO w Zamościu odbył się finał i podsumowanie Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego. Organizatorami matematycznych zmagań była Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Patronat nad konkursem sprawował Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 62 uczniów. Musieli oni rozwiązać dwadzieścia zadań testu wielokrotnego wyboru. Komisja konkursowa wyłoniła 10 laureatów, wśród których znalazła się Kaja Wawrzusiszyn, uczennica klasy VIII c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Gratulujemy naszej uczennicy, która jako jedyna przedstawicielka Tomaszowa wywalczyła miejsce w gronie laureatów!

IMG_1936