SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim

Ferie z szachami 2020

  W dniach 13-15 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 zostały rozegrane cztery turnieje klasyfikacyjne w ramach akcji „Ferie z szachami 2020”. W zawodach wzięło udział 40 osób, które rywalizowały w czterech grupach. Podstawowym kryterium gry w grupie był posiadany przez zawodnika ranking. W grupie zawodniczek i zawodników bez kategorii lub z piątą kategorią kobiecą zwyciężył Franciszek Hudaszek (Little Oxford) przed Mateuszem Niedorysem (Przedszkole Podhorce)  i Marceliną Kowalską (SP 2 Tomaszów Lub.). Normę na czwartą kategorię wypełniła Marcelina Kowalska; na piątą: Franciszek Hudaszek, Jakub Karwan, Mateusz Niedorys, Tomasz Sprzęczka. W grupie zawodników z piątą kategorią zwyciężyła Amelia Ożga (SP 1 Tomaszów Lub.) przed Błażejem Chudym i Ksawerym Buczkowskim (obaj SP 2 Tomaszów Lub.). Normę na trzecią kategorię wypełniła Amelia Ożga; na czwartą kategorię normy wypełnili: Błażej Chudy, Ksawery Buczkowski, Tomasz Paździor. W grupie zawodników z czwartymi kategoriami zwyciężył Jan Łata przed Wiktorią Wojciechowską i Michałem Hałasą (wszyscy SP 2 Tomaszów Lub.). Normę na kategorię drugą wypełniła Wiktoria Wojciechowska; na kategorię trzecią – Jan Łata.

W grupie zawodników z trzecimi kategoriami zwyciężył Stanisław Kot (SP 2 Tomaszów Lub.) przed Wiktorem Kiełbińskim i Bartoszem Ożogiem (obaj Zamość). Normę na kategorię drugą wypełnili: Stanisław Kot i Wiktor Kiełbiński.

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali puchary, natomiast pierwszych trzech zawodników – medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Fundatorem pucharów, medali i dyplomów była sekcja szachowa UKS DIM Dwójka działająca przy Szkole Podstawowej nr 2. W ceremonii wręczania nagród brała udział wicedyrektor Marta Prus.

Obowiązki sędziowskie pełnili Elżbieta i Ryszard Żądło, którzy także przygotowali organizacyjnie akcję „Ferie z szachami 2020”.