SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim

I Memoriał Szachowy im. Szymona Łuczki

  2 II 2019 r. w Rachaniach spotkali się po raz piąty szachiści za sprawą V Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Rachanie Romana Miedziaka. Od tego roku zawody będą poświęcone pamięci tragicznie zmarłego mieszkańca gminy Rachanie, szachisty Szymona Łuczki. Szymon (1997-2018) był medalistą mistrzostw woj. lubelskiego, mistrzostw Polski Amatorów, mistrzostw Polski Rolników, zwycięzcą turniejów międzynarodowych, np. Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa, Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Cracovia”, Przemyskiego Niedźwiadka w Przemyślu, Turnieju o Puchar Burmistrza w Leżajsku, Mistrzostw Woj. Podkarpackiego w Łańcucie, Pucharu Roztocza w Tomaszowie Lubelskim. Był wybitnym szachistą klubu UKS Gim Dwójka.

W zawodach wzięło udział 110 szachistów z Ukrainy, Warszawy, Zamościa, Tomaszowa, Biłgoraja, Przeworska, Fajsławic. W klasyfikacji juniorek młodszych (do lat 13) triumfowała Emilia Sprzęczka. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Kamil Koperwas, trzeci był Szymon Łagowski. Rywalizację juniorek starszych (do lat 18) wygrała Dominika Borek. W grupie juniorów starszych triumfował Wiktor Kiełbiński (Zamość) przed Norbertem Bukałą i Kamilem Ciskiem. W najmłodszej grupie młodziczek Nikola Maryńczak uplasowała się na trzecim miejscu. Wśród młodzików Jakub Joniec był drugi.

Gratulujemy naszym zawodnikom i ich opiekunom – państwu Elżbiecie i Ryszardowi Żądłom.