SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim

X Barbórkowy Turniej Szachowy o „Kordzik Górniczy”

  Niewiele czasu na odpoczynek mieli młodzi szachiści z Tomaszowa, gdyż już 2 grudnia (dzień po turnieju w Lublinie) udali się do Łęcznej na X Barbórkowy Turniej Szachowy o „Kordzik Górniczy”. W zawodach wzięło udział 86 szachistów, w tym 28 z tomaszowskiego klubu. Tym razem wszyscy uczestnicy rywalizowali w jednej grupie, w której prowadzono klasyfikację open, juniorów do lat 10 oraz 14 i juniorek do lat 18. W kategorii open zwyciężył arcymistrz Marcin Dziuba. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Tomaszowa był Kamil Cisek, który wywalczył 9 miejsce.

W klasyfikacji juniorek do lat 18 na drugim miejscu znalazła się Julia Drob. Wśród juniorów do lat 14 pierwsze miejsce zajął Jerzy Rzeńca (Międzyrzec Podlaski) wyprzedzając Pawła Gromka i Karolinę Niedorys. W klasyfikacji młodzików do lat 10 zawodnicy UKS Gim Dwójka zajęli całe podium. Zwyciężyła Emilia Sprzęczka przed Miłoszem Byczukiem i Szymonem Łagowskim.

Dużą sensację wzbudziła partia młodziutkiej zawodniczki z Tomaszowa Emilii Sprzęczki z arcymistrzem Marcinem Dziubą. Przez długi czas utytułowany zawodnik nie mógł udowodnić swojej przewagi, gdyż Emilia broniła się doskonale. Pozostali zawodnicy z Tomaszowa nie mogą narzekać na wyniki sportowe, gdyż znów kilku z nich uzyskało przyrosty rankingowe, co bardzo cieszy trenerów.