SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
w Tomaszowie Lubelskim

XI Memoriał Szachowy im. Marka Łobejki

  1 XII 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie został rozegrany Wojewódzki Turniej Mikołajkowy, będący jednocześnie XI Memoriałem Marka Łobejki. W zawodach wzięło udział 106 szachistów, którzy rywalizowali w dwóch grupach: open i młodzików. Do rywalizacji stanęło 43 zawodników UKS Gim Dwójka.

Ozdobą zawodów był udział arcymistrza Marcina Dziuby z Lublina, który jak przystało na posiadacza najwyższego rankingu, pewnie wygrał rozgrywki. Wśród juniorów do lat 16 trzecie miejsce zajął Kamil Cisek. W tej grupie wiekowej wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Dominika Borek, a trzecie Alicja Puźniak. W grupie juniorek do lat 14 drugie, trzecie i czwarte miejsca zajęły: Aleksandra Gromek, Rozalia Wojtowicz i Anna Krzaczkowska. Wśród juniorów do lat 12 zwyciężył Paweł Gromek przed Kamilem Koperwasem. W grupie juniorek druga była Karolina Niedorys, a trzecia Katarzyna Kamińska. W grupie młodzików do lat 10 trzeci był Szymon Łagowski. Wśród młodziczek do lat 10 całe podium zajęły zawodniczki UKS Gim Dwójka. Zwyciężyła Zuzanna Walentyn przed Otylią Węgrzyn i Wiktorią Wojciechowską. Warto nadmienić, iż Zuzanna Walentyn wygrała wszystkie partie! Wśród ośmiolatków miejsca od czwartego do siódmego zajęli młodzicy z Tomaszowa: Ksawery Buczkowski – 4, Tomasz Puźniak – 5, Maciej Biszko – 6, Szymon Kostrubiec – 7. Wśród najmłodszych dziewcząt na drugiej pozycji rozgrywki zakończyła Nikola Maryńczak, a na trzeciej Barbara Podoba.